Молодь, яка потрібна суспільству

Трансформаційні процеси, які відбуваються в сучасному українському суспільстві, неминуче впливають і на процес соціалізації молоді. Характерною особливістю нашого часу є необхідність підвищення особистої відповідальності молодих людей за свою долю. Для них постає необхідність протистояти впливу негативних тенденцій, самостійно обирати власне місце в житті. Сьогодні соціум висуває нові вимоги до своїх членів, насамперед для молоді. Основною серед них є вимога активної життєвої позиції, активної участі особистості у прийнятті рішень стосовно власного життя. Відповідно, результат соціалізації безпосередньо залежить від міри соціальної активності людини та рівня сформованості необхідних життєвих навичок та відповідальної поведінки.
     Усвідомлена активність молодої людини у вирішенні проблем, участь у прийнятті рішень у сім’ї та навчальному закладі позитивно впливають на процес соціалізації. Про це свідчать дані стосовно участі молоді у волонтерському русі. Молоді люди, які займаються волонтерською роботою, стверджують, що відчувають у собі здатність до адекватного вирішення конкретних завдань. Досвід волонтерської роботи в державному навчальному закладі «Знам’янський професійний ліцей» свідчить про те, що соціальна активність учнів позитивно впливає на процеси самовизначення, усвідомлення власної відповідальності, розуміння свого місця в сім’ї, колективі, світі, розширює можливості для творчої самореалізації. Таким чином, у жовтні члени  волонтерського руху ліцею у складі учнів Павленка О., Негру С., Бокатенка М., Кравцова І., Сімакова Д., Круценка І., Дієгуци О., Терещенка В. долучились до міських заходів  з нагоди відзначення Міжнародного Дня людей похилого віку та Дня ветерана. Юнаки надали допомогу в копанні присадибних ділянок пенсіонерам Демченко І.Г. та Ковальовій К.П. Учасники заходу залишились з позитивними враженнями від спілкування та можливості принести користь людям.

Категорія: новини ліцею | Додав: Lies (20.10.2014)
Переглядів: 279 | Рейтинг: 0.0/0