Головна » 2013 » Липень » 3 » Водій автотранспортних засобів категорії С, СЕ
20:19
Водій автотранспортних засобів категорії С, СЕОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВИПУСКНИКА ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

1.           Професія -8322.2 Водій автотранспортних засобів категорії С, СЕ

 

2.           Спеціалізація:

·              водіння автотранспортних засобів категорії С (автомобілів, які призначені для перевезення вантажів і дозволена максимальна маса яких  перевищує 3500 кг (7700 фунтів)

 

3. Кваліфікація: водій автотранспортних засобів категорії С

 

4. Кваліфікаційні вимоги

       Повинен знати:

·              законодавство України про автомобільний транспорт і дорожній рух; Правила дорожнього руху; правила перевезення вантажів (в т.ч.  небезпечних, великовагових, негабаритних), порядок і умови перевезення пасажирів і багажу; призначення, розташування, будову, принцип дії агрегатів, складових одиниць, механізмів і систем автотранспортних засобів категорії С та правила їх технічної експлуатації; будову, правила експлуатації і технічного обслуговування причепів; основи керування автотранспортними засобами; можливі причини дорожньо-транспортних пригод та способи їх попередження; характер впливу природних умов (дощ, туман, ожеледиця та інше) на безпеку руху; несправності, що виникають в процесі експлуатації автотранспортних засобів, способи їх виявлення і усунення; порядок проведення технічного обслуговування; правила безпечного ведення робіт, протипожежної безпеки та санітарії під час технічного обслуговування автотранспортного засобу та при роботі на лінії; особливості користування експлуатаційними матеріалами (паливо, мастила, електроліт та інше); правила зберігання автотранспортних засобів на відкритій стоянці і в гаражі; правила надання першої допомоги потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод; правові основи і відповідальність за порушення правил дорожнього руху, правил експлуатації автотранспортного засобу, завдання матеріальної шкоди та шкоди навколишньому середовищу.

 

Повинен уміти:

·              Керувати  автомобільними транспортними засобами, які відносяться до категорії С за різних дорожніх умов. Виконувати вимоги правил дорожнього руху, правил перевезень вантажів, пасажирів та багажу. Забезпечувати належний технічний стан автотранспортного засобу. Керувати спеціальним обладнанням, яке встановлене на цих автотранспортних засобах. Буксирувати автопричіп дозволеною максимальною масою до 750 кг. Перевіряти технічний стан автотранспортного засобу перед виїздом на лінію та після повернення з рейсу. Забезпечувати справність обладнання автотранспортного засобу відповідно до вимог стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища. Виконувати роботи з щоденного технічного обслуговування автотранспортного засобу. Подавати автотранспортний засіб для навантаження та розвантаження. Контролювати правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів ( у тому числі – небезпечних, великовагових, негабаритних) у кузові. Усувати технічні несправності, які виникають під час роботи  на лінії і не потребують розбирання головних механізмів. Виконувати регулювальні роботи. Заправляє автотранспортні засоби паливом та іншими експлуатаційними матеріалами. Оформлювати дорожню документацію. Надавати першу медичну допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортної пригоди.

 

5. Кваліфікація: водій автотранспортних засобів Е

6. Спеціалізація:

·        водіння автотранспортних засобів категорії „Е” (керування составами автотранспортних засобів з тягачем, що відноситься до категорії „С” ”, яким водій має право керувати)

·        водіння автотранспортних засобів категорії СЕ (составів автотранспортних засобів з тягачем, що відноситься до категорії С).

7. Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: законодавство України про автомобільний транспорт і дорожній рух; правила дорожнього руху; правила перевезення вантажів (в т. ч. небезпечних, великовагових, негабаритних), порядок і умови перевезення пасажирів і багажу; призначення, розташування, будову, принцип дії агрегатів, складових одиниць, механізмів і систем автотранспортних засобів категорії „Е” та правила їх технічної експлуатації; будову, правила експлуатації і технічного обслуговування причепів; особливості керування автопоїздами; можливі причини дорожньо-транспортних пригод та способи їх попередження; характер впливу природних умов (дощ, туман, ожеледиця  та інше) на безпеку руху; несправностей що виникають в процесі експлуатації автотранспортних засобів, способи їх виявлення і усунення; порядок проведення технічного обслуговування; правила безпечного ведення робіт протипожежної безпеки та санітарії під час технічного обслуговування  автотранспортного засобу та при роботі на лінії; особливості користування експлуатаційними матеріалами (паливо, мастило, електроліт та інш.); правила зберігання автотранспортних засобів на відкриті стоянці і в гаражі; правила надання першої допомоги потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод; правові основи і відповідальність за порушення правил дорожнього руху, правил експлуатації автотранспортного засобу, завдання матеріальної шкоди та шкоди навколишньому середовищу.

Повинен уміти: керує автомобільними транспортними засобами, які відносяться до категорії „Е” за різних дорожніх умов. Виконує вимоги правил дорожнього руху, правил перевезень вантажів, пасажирів та багажу. Забезпечує належний технічний стан автотранспортного засобу. Керує спеціальним обладнанням, що встановлене на них. Буксирує автопричіп дозволеною максимальною масою більше 750 кг. Перевіряє технічний стан автопоїзда перед виїздом на лінію та після повернення з рейсу. Забезпечує справність обладнання автотранспортного засобу відповідно до вимог стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища. Подає автопоїзд для навантаження та розвантаження. Контролює правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів (у тому числі — небезпечних, великовагових, негабаритних) у кузовах автотранспортних засобів. Усуває технічні несправності, які виникають  під час роботи автотранспортних засобів на лінії та не потребують розбирання головних механізмів. Виконує регулювальні роботи. Керує автопоїздами, що обладнанні спеціальними звуковими і світловими сигналами, що дають право на перевагу при пересуванні на дорогах. Заправляє автотранспортні засоби паливом та іншими експлуатаційними матеріалами. Оформлює дорожню документацію. Подає першу медичну допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортної пригоди.

8. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:

Поряд з роботами, що внесені до складу відповідного розділу кваліфікаційних характеристик професій, усі робітники повинні:

·              раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці; додержуватися норм технологічного процесу; не допускати браку у роботі; знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; використовувати у разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); знати інформаційні технології.

9.     Вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти

Попередні освітньо-кваліфікаційні  рівні:

на категорію C - повна  або базова загальна середня освіта без вимог до стажу роботи;

на категорію CЕ – свідоцтво про присвоєння (підвищення) кваліфікації і посвідчення водія на право керування автотранспортними засобами категорії C та  безперервний стаж роботи  не менше 1 року.

10. Сфера професійного використання випускника: вантажні автомобільні перевезення.

11.  Специфічні вимоги:

-       Вік по закінченню терміну навчання – більше 17 років, з віковими обмеженнями на право використання посвідчення водія

-       Стать: жіноча, чоловіча

-        Медичні обмеження


Переглядів: 739 | Додав: Lies | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: