Головна » 2013 » Липень » 3 » Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж
20:20
Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно –технічного навчального закладу

 

1. Професія 7237.2  Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж

2. Кваліфікація 4    розряд

3. Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: основи будови електроустаткування, що монтується, та мереж. Способи вимірювання опори ізоляції. Електричні схеми середньої складності. Способи з’єднання, оброблення кінців та приєднання проводів і кабелів усіх марок перерізом до 70кв/мм. Способи маркування стальних і пластмасових труб та кабелів. Правила переміщення вантажів. Будову та способи користування механізованим такелажним обладнанням. Будову монтажно-поршневих пістолетів, порохових пресів та правила догляду за ними. Правила комплектування матеріалів та обладнання для виконання електромонтажних робіт у промислових будовах та інженерних спорудах.

Повинен уміти: з’єднувати, обрамляти кінці та приєднувати проводи, жили кабелів до 70 мм всіма способами. Установлювати захисні пристрої, кожухи та загорожі. Маркувати прокладені труби, кабелі та відводи. Закріплювати конструкції та апарати за допомогою монтажно - поршневого пістолета. Опресовувати наконечник та сполучати труби пороховими пресами. Установлювати труби та металеві опорні конструкції. Закріплювати конструкції приклеюванням. Установлювати конструкції для тросових проводок. Прокладати сталеві та пластмасові труби у борознах, по підлозі, стінах, формах та колонах. Прокладати кабельні лотки та перфоровані монтажні кабелі. Комплектувати матеріали та устаткування для виконання електромонтажних робіт у промислових та інженерних спорудах.

Розмічати та прокладати проводи усіх видів і марок перерізом до 70 мм. Прокладати проводи у трубах усіх видів. Прокладати металеві рукава, заряджати та встановлювати світильники, що мають від 7 до 12 ламп. Установлювати прожектори, сигнальні прилади та апарати. Прокладати кабелі освітлювальних проводів. Установлювати одиночні короби для монтажу світильників. Монтувати трифазні розетки. Продзвонювати кабелі та проводи.

4 . Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:  раціонально та ефективно  організовувати  працю  на робочому місці; додержуватись  норм технологічного процесу; не допускати браку в роботі; знати  і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього  середовища,  додержуватися норм, методів і  приймів безпечного ведення робіт;  використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); знати інформаційні технології

5. Вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти

Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – „Електромонтажник з освітлювання та освітлювальних мереж”  3- го розряду:

         - за умови продовження первинної професійної підготовки в професійно-технічних навчальних закладах другого та  третього атестаційних рівнів без вимог до стажу роботи;

         - за умови підвищення кваліфікації, стаж роботи за професією  „Електромонтажник з освітлювання та освітлювальних мереж” 3-го розряду не менше  1 року.

 

6. Сфера професійного використання випускника:

1.     Електромонтажні роботи на будівництві

2.     Ремонт лінії електропередачі та  розподільних пристроїв електромереж при виробництві та розподілу електроенергії

7. Специфічні вимоги:

    7.1. Вік по закінченні терміну навчання –  не менше 18 років.

    7.2. Стать жіноча, чоловіча.

    7.3. Медичні обмеження      


Переглядів: 532 | Додав: Lies | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: